Dołącz do nas
Tagi:
Serious games Jak się uczymy Biznes plan micro learning TED Social umiejętności Y-reki Prywatny smartfon Social learning Netykieta iPro i Cornerstone case studyPrzyszłość jest już dziś
Jak ważna dla biznesu jest transformacja strategii zarządzania ludźmi? Jakie globalne wyzwania stoją przed HR-owcami i jak na nie odpowiadać? Tymi m.in. tematami można było się zainspirować w Amsterdamie podczas konferencji European HR Directors Summit. czytaj więcej
Prędzej czy później każda firma zaczyna myśleć o szkoleniach dla swoich pracowników. Niekiedy trudno jednak jest się do tego zabrać samemu. Konferencja E-lerning Fusion jest właśnie takim wydarzeniem, które ma na celu zainspirować do podjęcia konkretnych działań, pokazać nowości i ciekawostki odnośnie e-learningu zarówno na rynku polskim oraz światowym.
Czas transformacji, umysł lidera i budowanie kultury organizacyjnej przyszłości. Jak żyć, pracować i zarządzać swoim umysłem by optymalnie funkcjonować i odnosić sukcesy w nowej rzeczywistości? Agility by Design to pierwsze z serii inspirujących spotkań poświęconych nowym trendom oraz kierunkom rozwoju organizacji.
16 marca podczas Konferencji E-learning Fusion organizatorzy wydarzenia zaprosili uczestników do wzięcia udziału w sondażu, który miał na celu zebranie opinii słuchaczy na temat rozwiązań e-learningowych w organizacjach.
Jak mówi pomysłodawczyni cyklu Konferencji E-learning Fusion i Prezes Zarządu iPro, Marta Machalska - ,,Nasza Konferencja jest miejscem inspiracji dla wszystkich osób, które wierzą w moc e-learningu''. I tak właśnie było 16 marca! Wydarzenie przyciągnęło do Regent Warsaw Hotel około 200 osób z działów szkoleń, HR, a także Prezesów firm i innych osób zainteresowanych e-learnngiem z Polski i nie tylko. Wystąpienia światowej klasy mówców zwróciły uwagę również wielu zagranicznych firm i takie zresztą było założenie organizatorów.
Zapraszamy na wywiad z Petem Jenkinsem, uznanym ekspertem w obszarze gamifikacji, pierwszym w rankingu „100 Guru Gamifikacji”. Już 16 marca przyjedzie do Polski, na Międzynarodową Konferencję E-Learning Fusion, by opowiedzieć o technikach stosowania grywalizacji w pracy.
Opublikowane ostatnio badania na temat współczesnych uczniów stały się inspiracją dla tego krótkiego artykułu na temat potrzeb „Millenialsów”. W miarę jak e-learning staje się coraz popularniejszy w biznesie, a nauka na urządzeniach mobilnych i smartfonach na dobre wpisała się w strategie firm, działania szkoleniowe również muszą dorównać rzeczywistości nowoczesnych uczniów.
Przy projektowaniu i realizacji projektów e-learningowych najważniejsze jest skupienie się na podstawowych procesach biznesowych firmy i wpływie na wzrost jej wyników, a nie na podnoszeniu wiedzy i kompetencji pracowników. Tak uważa Sally Ann Moore, światowej sławy ekspert od korporacyjnego uczenia się. 16 marca 2017 r. w Warszawie opowie uczestnikom Międzynarodowej Konferencji E-Learning Fusion, jak przyjąć właśnie takie podejście do szkoleń.
W ostatnią sobotę 17 września w Restauracji Przystań mieszczącej się w Parku Skaryszewskim odbył się Rodzinny Piknik współorganizowany przez zespół iPro oraz firmę Pearson. Nad malownicze Jeziorko Kamionkowskie zaprosiliśmy naszych kontrahentów i przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm wraz ze swoimi rodzinami, aby wspólnie spędzić jeden z ostatnich dni lata w miłej i kameralnej atmosferze.
Firma produkcyjna w okresie burzliwego rozwoju i zdobywania pozycji rynkowej wymagała od kadry menedżerskiej umiejętności podejmowania szybkich decyzji, błyskawicznego szacowania ryzyka podejmowanych działań, tworzenia i płynnego modyfikowania strategii wobec zmiennego otoczenia konkurencyjnego...
Poszukując nowego zatrudnienia coraz częściej spotykamy się z ofertami, w których od potencjalnych kandydatów wymaga się znajomości języków obcych.
Znajomość języków obcych, w tym w szczególności języka angielskiego jest obecnie bardzo cenioną umiejętnością zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym...
Niedawno na rynku pracy pojawili się pracownicy należący do pokolenia Z, a już za kilka lat dołączą do nich przedstawiciele najmłodszego pokolenia R. W związku z tym młode generacje będą stanowiły 50% wszystkich pracowników na rynku. Jak zatem pracodawca powinien przygotować firmę do przyjęcia nowego pokolenia w swoje szeregi?
Controlling personalny to skuteczne narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi, coraz częściej stosowane w polskich przedsiębiorstwach. Controlling personalny dostarcza kadrze zarządzającej wiedzę i informacje ułatwiające pracę w firmie oraz pozwala lepiej planować działania oraz osiągać założone cele.
Analityka dotycząca procesów rekrutacji, nauczania oraz zaangażowania pracowników jest priorytetem dla innowacji i rozwoju technologii Zarządzania Kapitałem Ludzkim. Nasz partner firma GamEffective została poddana badaniu, de facto analizie porównawczej na tle innych dostawców rozwiązań wspierających Zarządzani Kapitałem Ludzkim spośród, których wybrano tych najlepszych. Poniżej prezentujemy fragment z opracowania badania.
Ponad 20 lat temu na ekrany kin wszedł pierwszy pełnometrażowy film animowany komputerowo ''Toy Story'', wyprodukowany przez wytwórnię Pixar. To wydarzenie diametralnie zmieniło nie tylko świat kinematografii ale również otworzyło drogę dla innych dziedzin nauki.
Znajomość języków obcych jest niezbędną umiejętnością nie tylko w pracy ale również do funkcjonowania we współczesnym świecie. Ludzie zawsze szukają odpowiedniego sposobu nauki języka, ale nie każda metoda spełnia nasze oczekiwania. My stawiamy śmiałą tezę: jeśli wciąż nie możesz znaleźć skutecznej metody nauki języka zapraszamy do przetestowania platformy internetowej Pearson Online English (POE), z której skorzystały już 3 miliony ludzi w 21 krajach na świecie.
Często słyszymy, że pracownicy chcą się szkolić, jednak nieraz doświadczamy również czegoś jakby odwrotnego. Wysyłając pracownika na szkolenie, spotykamy się z jego negatywną reakcją. Przykładowo część osób nie jest zadowolona z terminu szkolenia. W obszarze tym pojawia się sporo fundamentalnych pytań dotyczących realizacji szkoleń i procesów rozwojowych w kontekście obowiązujących przepisów i uwarunkowań formalnych. Jak radzić sobie z tymi wyzwaniami, rozmawiamy z Małgorzatą Malczewską, specjalistą i konsultantem w zakresie prawa pracy i jego stosowania, ekspertem-doradcą HR w Banku Ochrony Środowiska S.A.
Ciągła rutyna w pracy dotyczy bardzo wielu osób, codzienne obowiązki z czasem stają się dla pracownika monotonne, co sprawia, że zaczyna tracić zainteresowanie i zaangażowanie w ich wykonywaniu. Oczywiście ma to niekorzystny wpływ na jakość i efekty pracy. Aby zwiększyć motywację pracowników należy zastosować odpowiedni bodziec. Czy takim bodźcem może być grywalizacja?
Już 25 kwietnia w Warszawie odbędzie się Konferencja HR Tech Summit 2016. Jest to wydarzenie skierowane do Dyrektorów i Specjalistów reprezentujących wewnętrzne działy HR, jak również HR Business Partnerów, Konsultantów oraz wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w HR.
Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy laureatami konkursu “Top Selling Tool of 2016” organizowanego przez Smart Selling Tools, czołowego analityka i konsultanta w sprzedaży i technice marketingowej. Nancy Nardin założyciel Smart Selling Tools, niegdyś Gartner i IDC, jest przywódcą myśli na szczeblu centralnym skierowanym na sprzedaż i wydajnościowe narzędzia marketingowe.
Wiodące firmy technologiczne proponują innowacje cyfrowe, które usprawnią przestrzeń roboczą Citi Nowy York - dziś firma City ogłosiła topowe innowacje Smarter Worklife Challange, inauguracyjny konkurs oraz pitch event zapraszające wiodące firmy technologiczne do składania ofert cyfrowych rozwiązań HR w celu usprawnienia rozwijającej się przestrzeni roboczej Citi.
Wiele osób zastanawia się, czy praca w HR-ze jest przyszłościowa i co może motywować ludzi do podjęcia pracy w tym obszarze. Skąd bierze się zła opinia o pracy HR-owców?
LinkedIn może odkryć prywatne tajemnice odnośnie niektórych drażliwych sytuacji. Najgorsza niespodzianka może zdarzyć się, gdy szukasz nowej pracy. Jakiekolwiek nieoczekiwane “faux pas” może wyrządzić szkody.
Czy posiadasz osobisty profil na LinkedIn i chcesz dodatkowo wywrzeć odpowiednie wrażenie na Twoich potencjalnych klientach, partnerach i współpracownikach?
E-learning może być skutecznym narzędziem rozwojowym, jednak opracowanie dobrego e-szkolenia wymaga współpracy co najmniej dwóch specjalistów. O tajnikach e-learningu 2.0 rozmawiała Małgorzata Rzewuska z Martą Machalską, prezesem zarządu iPRO Sp. z o.o., pionierem e-learningu w Polsce.
Programy social media podbiły już niemal cały świat, wszędzie tam gdzie ludzie mają dostęp do Internetu bardzo szybko pojawiają się coraz to nowsze portale społecznościowe, z których korzysta codziennie ogromna rzesza ludzi. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez social mediów, które w większym lub mniejszym stopniu ułatwiły przekaz międzyludzki.
E-Learning to coraz bardziej powszechna forma nauki dla pracowników. Pracodawcy chętnie wykorzystują ją do podnoszenia kwalifikacji oraz promowania rozwoju pracowników w swoich firmach i chociaż na zachodzie jest już powszechnie znana i stosowana, w Polsce nadal niektórzy traktują ją zbyt stereotypowo.
Czy gamifikacja jest dobrym sposobem na angażowanie pracowników? Czy przeszkodą w jej stosowaniu nie są różnice pokoleniowe? Czy jest to równie skuteczne narzędzie motywowania mężczyzn i kobiet? Te trzy wątpliwości rozwiewają ciekawe badania, jakie firma doradcza KPMG przeprowadziła w swojej australijskiej filii.
Jeśli mielibyście do wyboru przeczytać dwie strony dokumentu czy obejrzeć na ten sam temat 2-minutowy film, co byście wybrali? Jeśli uważacie, że film, to zapewne dobrze rozumiecie na czym polega fenomen micro learningu. A właśnie w tym kierunku zmierza świat szkoleń i rozwoju. A dzieje się to za sprawą rewolucji technologicznej, która zmienia drastycznie nasz sposób uczenia się. Robi z nas zupełnie nowych uczniów.
Pracownik wiedzy to dziś pojęcie nieaktualne, bo świat na tyle szybko się zmienia, że samo kolekcjonowanie informacji i doświadczenia nie wystarcza. Pracownika wiedzy zastępuje pracownik uczący się. Osoba, która potrafi szybko dotrzeć do informacji, dokonać ich selekcji, natychmiast zastosować w praktyce. Taka, która umie wyciągać wnioski z codziennych doświadczeń i na bieżąco korygować swoje działania.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w e-szkoleniach i grach edukacyjnych pełni awatar. Wywołuje w nas pozytywne emocje, bawi, zachęca, pomaga. Sprawia również, że mamy większe zaufanie do przedstawianych treści. Dzięki wirtualnym postaciom podchodzimy do nauki online z większym zaangażowaniem.
BTEC to jeden z najbardziej prestiżowych na świecie systemów kwalifikacji zawodowych. Przynosi korzyści pracownikom i pracodawcom. Ci pierwsi mają większe szanse na lepszą pracę i wyższe zarobki. Ci drudzy, mają pewność, że zatrudniając nowego pracownika, nie kupują kota w worku. Globalna firma edukacyjna Pearson wprowadza BTEC na rynek polski przy wsparciu iPRO.
Lumosity, platforma internetowa udostępniająca milionom ludzi na świecie gry do treningu umysłowego zmierzyła się z mitami na temat graczy. Okazuje się, aspołeczny, niewysportowany, źle odżywiający się i trochę otępiały od komputera mężczyzna to wcale nie jest prawdziwy obraz miłośnika gier komputerowych.
Konsekwencja i uparte dążenie do realizacji celów, które sobie wyznaczamy, świadczy o naszym charakterze, sprawia, że ludzie postrzegają nas jako godnych zaufania, profesjonalnych i odpowiedzialnych. Co robić, żeby się nie poddawać i doprowadzać do końca sprawy, które zaczęliśmy?
Serious games, czyli poważne gry to coś więcej niż czysta rozrywka. Ich celem jest zdobycie wiedzy, rozwinięcie umiejętności lub zmiana postaw albo zachowań. Co decyduje o ich atrakcyjności i skuteczności? Spośród mnóstwa atutów wybraliśmy 8 najważniejszych.
Włączenie narzędzi e-learningowych do procesu adaptacji nowych pracowników to wiele korzyści dla firmy i samych nowicjiszy, m.in. krótszy czas wprowadzenia do pracy, ujednolicenie i bieżące aktualizowanie treści, mniejsze przeładowanie informacjami, wyższy komfort nowo zatrudnionych.
Jeśli chcemy na poważnie wdrożyć micro learning w firmie, musimy wiedzieć, czym tego typu rozwiązania powinny się charakteryzować. Niezależnie od tego, czy są elementem formalnego systemu szkoleniowego, czy nieformalnej wymiany wiedzy muszą spełniać 5 cech.
Na poziom swojej kreatywności można wpływać i to bardzo prostymi metodami. Najlepiej trochę się ponudzić, poćwiczyć, wsłuchać w dźwięki, albo poprawić sobie nastrój.
Micro learning to wiedza dostarczane w małych porcjach. Zjawisko rozwija się dzięki nowym technologiom i bardzo wzbogaca środowisko uczenia się w pracy. A to kilka form micro learningu: