Dołącz do nas
Tagi:
Serious games Jak się uczymy Biznes plan micro learning TED Social umiejętności Y-reki Prywatny smartfon Social learning Netykieta iPro i Cornerstone case studyGrywalizacja to przeniesienie mechanizmów gier do realnych sytuacji. Dzięki temu łatwiej rozwiązać problemy, czy motywować ludzi do działania. Ale nie tylko. L’Oreal, stosując gry w rekrutacji, szuka talentów, a jednocześnie pozwala studentom zasmakować korporacyjnego życia, zanim je rozpoczną. Wielu z nich znajduje pracę, w której są naprawdę dobrzy i rezygnuje z mrzonek o czymś, co do nich nie pasuje.
Choć od lat w firmach stosuje się czaty, fora i aplikacje do komunikowania się, dopiero kompleksowe rozwiązania, jak korporacyjne platformy społecznościowe, przynoszą biznesowi wymierne korzyści: szybsze dotarcie i reakcję na informacje, większą produktywność, dostęp i upowszechnienie wiedzy trudnej do przekazania, a także większe zaangażowanie pracowników.
Ludzie uczą się w różny sposób. Każdy z nas inaczej. Wzrok, słuch, ruch, to tylko niektóre z czynników pomagających przyswajać wiedzę. Najskuteczniejsze programy rozwojowe łączą w sobie kilka stylów.
Powodów, dla których ludzie odczuwają zniechęcenie do pracy może być równie dużo, co ludzkich osobowości. Są jednak okoliczności, które działają źle na wszystkich. Trzeba je znać, by nie stresować nimi pracowników.
Wiedza “ukryta”, albo “milcząca”, to coś, co jest zaszyte w naszych codziennych działaniach, ale o czym trudno właściwie opowiedzieć. Bardziej ją czujemy niż ogarniamy głową. Dlatego trudno przekazać ją innym. Nie jest to jednak niemożliwe. Wystarczy trzymać się kilku zasad, by stało się to łatwiejsze.
Wpis na blogu, tweet, krótki instruktaż na Youtube, nawet komentarz na Facebooku - wszystkie te miniaturowe porcje informacji (i wiele, wiele innych) są potężnym narzędziem edukacyjnym. Powstały dzięki nowym technologiom i bardzo mocno wzbogaciły środowisko uczenia się i w szkole, i w pracy.
Serious games, czyli poważne gry, to skuteczne narzędzie nabywania nowej wiedzy, umiejętnści i zmiany postaw. Do 2020 r. rynek takich rozwiązań na świecie będzie wart ponad 5 mld dolarów.
Ludzie uwielbiają tworzyć mity dotyczące pojęć nie do końca przez wszystkich zrozumiałych. Zobacz jakie powstały na temat social learning.
Umiejętność czytania i pisania w dzisiejszych czasach to o wiele za mało, by z sukcesem uczestniczyć w życiu społecznym i gospodarczym. Coraz rzadziej można się po prostu czegoś nauczyć. Informacje szybko stają się nieaktualne.
Kursy online otwarte dla nieograniczonej liczby uczestników (MOOCs), samoorganizujące się środowiska edukacyjne, gry wideo online zwiększające nasze możliwości przyswajania wiedzy, to tylko trzy ilustracje rewolucji, jaka zaszła dzięki internetowi w uczeniu się i rozwoju w ciągu ostatniej dekady.
Dave Ulrich, zdefiniował na nowo rolę działu HR. Z administratora i koordynatora szkoleń przekształcił go w prawdziwego partnera dla biznesu. „HR from the outside in”, jedna z jego książek, opisuje, jak zbudować...