Dołącz do nas
Tagi:
Serious games Jak się uczymy Biznes plan micro learning TED Social umiejętności Y-reki Prywatny smartfon Social learning Netykieta iPro i Cornerstone case study
Co to jest micro learning?
Wpis na blogu, tweet, krótki instruktaż na Youtube, nawet komentarz na Facebooku - wszystkie te miniaturowe porcje informacji (i wiele, wiele innych) są potężnym narzędziem edukacyjnym. czytaj więcej
Czas transformacji, umysł lidera i budowanie kultury organizacyjnej przyszłości. Jak żyć, pracować i zarządzać swoim umysłem by optymalnie funkcjonować i odnosić sukcesy w nowej rzeczywistości? Agility by Design to pierwsze z serii inspirujących spotkań poświęconych nowym trendom oraz kierunkom rozwoju organizacji.
Jak ważna dla biznesu jest transformacja strategii zarządzania ludźmi? Jakie globalne wyzwania stoją przed HR-owcami i jak na nie odpowiadać? Tymi m.in. tematami można było się zainspirować w Amsterdamie podczas konferencji European HR Directors Summit.
Jak mówi pomysłodawczyni cyklu Konferencji E-learning Fusion i Prezes Zarządu iPro, Marta Machalska - ,,Nasza Konferencja jest miejscem inspiracji dla wszystkich osób, które wierzą w moc e-learningu''. I tak właśnie było 16 marca! Wydarzenie przyciągnęło do Regent Warsaw Hotel około 200 osób z działów szkoleń, HR, a także Prezesów firm i innych osób zainteresowanych e-learnngiem z Polski i nie tylko. Wystąpienia światowej klasy mówców zwróciły uwagę również wielu zagranicznych firm i takie zresztą było założenie organizatorów.
Zapraszamy na wywiad z Petem Jenkinsem, uznanym ekspertem w obszarze gamifikacji, pierwszym w rankingu „100 Guru Gamifikacji”. Już 16 marca przyjedzie do Polski, na Międzynarodową Konferencję E-Learning Fusion, by opowiedzieć o technikach stosowania grywalizacji w pracy.
Opublikowane ostatnio badania na temat współczesnych uczniów stały się inspiracją dla tego krótkiego artykułu na temat potrzeb „Millenialsów”. W miarę jak e-learning staje się coraz popularniejszy w biznesie, a nauka na urządzeniach mobilnych i smartfonach na dobre wpisała się w strategie firm, działania szkoleniowe również muszą dorównać rzeczywistości nowoczesnych uczniów.
Wiodące firmy technologiczne proponują innowacje cyfrowe, które usprawnią przestrzeń roboczą Citi Nowy York - dziś firma City ogłosiła topowe innowacje Smarter Worklife Challange, inauguracyjny konkurs oraz pitch event zapraszające wiodące firmy technologiczne do składania ofert cyfrowych rozwiązań HR w celu usprawnienia rozwijającej się przestrzeni roboczej Citi.
LinkedIn może odkryć prywatne tajemnice odnośnie niektórych drażliwych sytuacji. Najgorsza niespodzianka może zdarzyć się, gdy szukasz nowej pracy. Jakiekolwiek nieoczekiwane “faux pas” może wyrządzić szkody.
Czy posiadasz osobisty profil na LinkedIn i chcesz dodatkowo wywrzeć odpowiednie wrażenie na Twoich potencjalnych klientach, partnerach i współpracownikach?
E-learning może być skutecznym narzędziem rozwojowym, jednak opracowanie dobrego e-szkolenia wymaga współpracy co najmniej dwóch specjalistów. O tajnikach e-learningu 2.0 rozmawiała Małgorzata Rzewuska z Martą Machalską, prezesem zarządu iPRO Sp. z o.o., pionierem e-learningu w Polsce.
Programy social media podbiły już niemal cały świat, wszędzie tam gdzie ludzie mają dostęp do Internetu bardzo szybko pojawiają się coraz to nowsze portale społecznościowe, z których korzysta codziennie ogromna rzesza ludzi. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez social mediów, które w większym lub mniejszym stopniu ułatwiły przekaz międzyludzki.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w e-szkoleniach i grach edukacyjnych pełni awatar. Wywołuje w nas pozytywne emocje, bawi, zachęca, pomaga. Sprawia również, że mamy większe zaufanie do przedstawianych treści. Dzięki wirtualnym postaciom podchodzimy do nauki online z większym zaangażowaniem.
Micro learning to wiedza dostarczane w małych porcjach. Zjawisko rozwija się dzięki nowym technologiom i bardzo wzbogaca środowisko uczenia się w pracy. A to kilka form micro learningu:
Pigułki wiedzy to małe porcje informacji w formie filmu, animacji, pliku audio. Dzięki dostępności na urządzeniach mobilnych, ułatwiają „noszenie” wiedzy przy sobie i korzystanie z niej, kiedy tylko chcemy, np. w trakcie wykonywania pracy.
BYOD - bring your own device (przynieś do pracy własne urządzenie) to trend który szybko się rozwija. Wdrożenie BYOD jako polityki firmy m.in. zwiększa produktywność i zadowolenie ludzi, pozwala również pracować i uczyć się w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. I choć niesie za sobą również zagrożenia, raczej będzie się coraz mocniej rozwijał.
Serious games, czyli poważne gry, to skuteczne narzędzie nabywania nowej wiedzy, umiejętnści i zmiany postaw. Do 2020 r. rynek takich rozwiązań na świecie będzie wart ponad 5 mld dolarów.
Ludzie uwielbiają tworzyć mity dotyczące pojęć nie do końca przez wszystkich zrozumiałych. Zobacz jakie powstały na temat social learning.