Czy posiadasz osobisty profil na LinkedIn i chcesz dodatkowo wywrzeć odpowiednie wrażenie na Twoich potencjalnych klientach, partnerach i współpracownikach?
Skorzystajmy z trzech prostych i sprawdzonych kroków, które pomogą Ci zrobić odpowiednie wrażenie. Zaczynajmy.
1) Pokaż swoją twarz i zdobądź rozpoznawalność
Rekomendacja: Zwiększ swoje zdjęcie, Twoja twarz powinna wypełniać do 60% całego obrazka.
Oczywistym jest, że Twoja twarz jest pierwszą rzeczą, którą widzą ludzie. Gdzie leży problem? Odwiedzający zwykle nie zobaczy Twojego powiększonego zdjęcia, a jedynie jego zminimalizowaną przez LinkedIn wersję. Jeśli Twoja twarz na nie jest wystarczająco wielka, ominiesz niejedną szansę na rozpoznanie Cię.
Możesz sprawdzić poniższy przykład zmiany rozmiaru zdjęcia przez LinkedIn.
2) Stwórz własny „nagłówek zawodowy“
Rekomendacja: Stwórz krótki nagłówek zawodowy i wybierz słowa kluczowe, które Cię opisują.
Jeśli nie masz samodzielnie stworzonego nagłówka zawodowego to zobaczysz, że LinkedIn stworzył go dla Ciebie poprzez skopiowanie Tytułu Twojego ostatniego stanowiska z sekcji Doświadczenie. Nie jest to oryginalne, nie mówi to o Tobie wystarczająco wiele, a także nie wykorzystasz przez to odpowiednio możliwości silnika wyszukiwarki.
Może Cię zaskoczyć fakt, że większość wyświetleń w LinkedIn następuje przez miniatury, gdzie ludzie widzą jedynie Twoje Zdjęcie, Twoje Imię i… dokładnie, Twój Nagłówek Zawodowy. Spójrzmy na mój przykład:
Jak stworzyć świetny Nagłówek Zawodowy? Po prostu odpowiedz sobie na pytanie jak właściwe chcesz, aby widzieli Cię inni. Następnie możesz zacząć dodawać odpowiednie słowa kluczowe i wykorzystać je w tworzeniu Twojego własnego nagłówka. Możesz dodać wszystkie adresy witryn internetowych. Tak na koniec - pamiętaj, że długość Twojego nagłówka ograniczona jest do 120 wyrazów, dlatego powinien on być krótki i zwięzły.
3) Edytuj swoją sekcję „Podsumowanie“
RRekomendacja: Wpisz kilka osobistych oddzielnych zdań lub punktów.
Co stanie się, gdy ktoś w końcu otworzy Twój pełny profil na LinkedIn? Tak, zobaczą Twoje zdjęcie, imię i nagłówek oraz początek sekcji zwanej Tłem. Gdy zaczniesz pisać artykuły lub dodawać inne media, pojawią się one w tej sekcji. Jeśli nie tworzysz zbyt wiele materiałów to widoczną sekcją będzie najprawdopodobniej Podsumowanie.
Możesz zyskać uwagę już na początku, zwykle za pomocą pierwszego zdania. Jak? Z pewnością nie powtarzaj swojej biografii. Najbardziej udane Podsumowania jakie widziałem rozpoczynały się od czegoś osobistego lub od krótkiej i korzystnej dla czytającego historii.
Jednym z najlepszych przykładów, z jakimi się spotkałem dotyczy Jasona Alba, od którego się uczyłem. Rozpoczął zdaniem “Piątek 13-tego był ostatnim dniem mojej pracy, tuż po zwolnieniu…”. Początek ten może wydawać się całkiem pesymistyczny, ale muszę przyznać, że większość odwiedzających czyta go do końca.
Życzę Ci posiadania idealnej marki na LinkedIn, która będzie zarówno osobista, jak i zwróci uwagę odwiedzających!
Źródło: https://www.linkedin.com/pulse/20140912005054-37203019-5-minutes-for-your-better-personal-brand-on-linkedin?trk=mp-author-card