Jak przyjemnie uczyć się języka obcego?
Znajomość języków obcych, w tym w szczególności języka angielskiego jest obecnie bardzo cenioną umiejętnością zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.


Szczególnie w czasie urlopów i zagranicznych wyjazdów wielu z nas sprawdza swoje umiejętności językowe w praktyce. Bardzo często okazuje się wtedy, że osoba, która nie posługuję się danym językiem obcym na co dzień zaczyna tracić swoje kompetencje językowe. Nauka języków jest wymagającym zajęciem na, które często brakuje nam czasu i pieniędzy, bowiem kursy językowe są coraz bardziej popularne ale również coraz bardziej kosztowne.


Co więc powinniśmy zrobić, aby nauczyć się języka obcego nie wydając przy tym wszystkich oszczędności?


Poza podręcznikami, słownikami oraz drogimi lekcjami istnieje wiele innych sposobów nauki języka. Po pierwsze warto zajrzeć do Internetu, który jest ogromną księgą wiedzy dostępną na wyciągnięcie ręki dla każdego. W sieci czeka na nas szeroki wybór zarówno płatnych jak i darmowych materiałów oraz pomocy naukowych w formie blogów językowych czy serwisów edukacyjnych, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Nauka języka za pośrednictwem Skype

Skype to narzędzie wykorzystywane do rozmów telefonicznych i wideo, a coraz częściej także do nauki. Komunikator ten pozwala nam na naukę w domu, bez konieczności jeżdżenia na zajęcia. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na dojazd do korepetytora, a koszt tego rodzaju zajęć jest dużo niższy niż zajęcia stacjonarne. Dodatkowo indywidualne lekcje pozwalają dostosować program zajęć do naszego poziomu językowego oraz zainteresowań.


Nauka języka przez portale społecznościowe

Korzystanie z portali społecznościowych nie tylko w celach rozrywkowych staje się codziennością w wielu firmach. Dzięki portalom zdobywamy nowe kontakty, które mogą okazać się pomocne także w nauce języków. Rozmowa z obcokrajowcami pomoże nam szczególnie w nauce języka związanego z życiem codziennym, pozwoli poznać zwyczaje oraz kulturę ludzi z całego świata, a także nawiązać nowe znajomości.


Nauka języka poprzez oglądanie filmów

Jednym ze sposobów nauki jest osłuchanie się z danym językiem, gdyż podczas słuchania nasz mózg zapamiętuje i utrwala wiele informacji. Warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i przestawić się na oglądanie naszych ulubionych filmów i seriali w języku, którego chcemy się nauczyć. W sieci nie brakuje też plików audio, wideo, kanałów radiowych oraz programów edukacyjnych i informacyjnych z różnych krajów świata, które pomogą nam w systematycznej nauce.


Aplikacje na telefon

Aplikacje na telefon i tablet to wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które codziennie dojeżdżają do miejsca pracy bądź szkoły lub też często podróżują. Dzięki aplikacjom do nauki języka możemy systematycznie powtarzać sobie różne zwroty lub słownictwo, a dodatkowo nasza podróż przestaje być nudna. Aplikacji na telefon na rynku nie brakuje, a dzięki ogromnej różnorodności możemy znaleźć aplikacje odpowiednie do naszych potrzeb językowych, zainteresowań, a także wieku.


Platformy internetowe

Kursy internetowe dają człowiekowi więcej swobody oraz można z nich korzystać na urządzeniach mobilnych i tabletach w każdym miejscu, gdzie jest dostępny Internet. Większość platform internetowych do nauki języków jest płatna, jednak możemy znaleźć w sieci również takie, które oferują nam darmowe testowanie. Zdarza się też, że nieodpłatnie możemy korzystać na platformach z konkretnych opcji, a tylko za dodatkowe funkcje trzeba zapłacić. Jedną z platform umożliwiającą darmowe testowanie jest Pearson Online English. Platforma ta zapewnia rozwój wszystkich sprawności językowych oraz szeroki wybór materiałów do nauki, które są aktualizowane codziennie oraz są dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.


Jak sami widzicie możliwości jest wiele. Wystarczy tylko wybrać opcję, która najbardziej nam odpowiada i zabrać się do działania. Pamiętajcie, że w nauce najważniejsza jest systematyczność i motywacja!
Powrót do kategorii...

Jak motywacja, to wewnętrzna

W e-learningu największym wyzwaniem jest pobudzenie u ludzi motywacji do realizowania e-szkoleń...
czytaj więcej

...

Skuteczne case study w e-learningu

Case study to metoda stosowana od dawna w edukacji biznesowej. Jest również świetnym narzędziem w e-learningu...
czytaj więcej

...

8 razy tak! dla serious games

Serious games, czyli poważne gry to coś więcej niż czysta rozrywka. Ich celem jest zdobycie wiedzy, rozwinięcie umiejętności...
czytaj więcej