„Świetni dostawcy” Zarządzania Kapitałem Ludzkim, 2016
Analityka dotycząca procesów rekrutacji, nauczania oraz zaangażowania pracowników jest priorytetem dla innowacji i rozwoju technologii Zarządzania Kapitałem Ludzkim. Nasz partner firma GamEffective została poddana badaniu, de facto analizie porównawczej na tle innych dostawców rozwiązań wspierających Zarządzani Kapitałem Ludzkim spośród, których wybrano tych najlepszych. Poniżej prezentujemy fragment z opracowania badania.

Główne ustalenia:

 • Analityka dotycząca procesów rekrutacji, nauczania oraz zaangażowania pracowników wskazuje decydentom HR nowe sposoby zrozumienia ich pracowników oraz pozwala na zwiększenie sukcesu biznesu.
 • Rynek narzędzi analitycznych dotyczących procesów rekrutacji, nauczania i zaangażowania powstaje, pozostając konkurencyjnym. Dostawcy mogą mieć trudności z wyróżnieniem się z tłumu, a decydenci HR oraz HR IT mogą mieć problemy z identyfikacją najlepiej pasującego do ich wymagań rozwiązania.

Rekomendacje dla decydentów HR IT:

 • Przypomnij sobie obraną strategię technologii Zarządzania Kapitałem Ludzkim. Jeśli jesteś na drodze do wdrożenia systemu i poprawy stosowania Zarządzania Kapitałem Ludzkim, rozważ współpracę z mniejszymi, innowacyjnymi dostawcami technologii. Prawdopodobnym jest, że mniejszy, ale błyskawicznie rozwijający się dostawca mógłby znacznie zwiększyć możliwości niektórych rozwiązań systemu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w przynajmniej jednym funkcjonalnym obszarze.
 • Podczas procesu selekcji postępuj ostrożnie przy wyborze mniejszych, innowacyjnych dostawców technologii. Zbilansuj realizację potrzeb Twojego biznesu lub pożądanego wyniku z możliwościami wykonalności dostawcy.
 • Zmniejsz ryzyko współpracy z małymi i relatywnie nowymi dostawcami poprzez śledzenie referencji dotyczących historii sukcesów ich klientów oraz obecnych inwestycji. Rozważ także umowę o krótszym terminie (od roku do dwóch lat) - bankructwo oraz przejęcie stanowią potencjalne ryzyka.

Co musisz wiedzieć:

Tematem tegorocznego badania odnośnie Świetnych Dostawców Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest analityka dotycząca procesów rekrutacji, nauczania oraz zaangażowania pracowników. W tym badaniu w szczególności przyglądano się narzędziom wykorzystywanym do uzyskania wyższego poziomu zaangażowania w działaniu pracowników w celu stworzenia nowych oraz lepszych rezultatów biznesowych.

Decydenci HR i HR IT powinni zadać sobie następujące pytania:

 • Czy Twoje praktyki rekrutacyjne zapewniają wystarczającą różnorodność w miejscu pracy?
 • Czy szczerze wierzysz, że rekrutujesz najbardziej odpowiednich ludzi do pracy?
 • Czy wierzysz, że uzyskujesz odpowiednią jakość za pieniądze zainwestowane w system zarządzania szkoleniami (LMS)?
 • Czy LMS jest wykorzystywany przez Twoich pracowników wystarczająco regularnie?
 • Czy Twoi pracownicy na prawdę rozwijają swoje umiejętności i specjalistyczne kwalifikacje?
 • Czy Twoje obecne praktyki dotyczące zaangażowania pracowników są na tyle zaawansowane, aby możliwe było zrozumienie ich emocjonalnego oddania organizacji?

Badanie ukazuje, że naprawdę niewielu organizacjom udało się wykorzystać całkowity potencjał zawarty w powyższych pytaniach. Tegoroczni Świetni Dostawcy Zarządzania Kapitałem Ludzkim są przykładem dostawców, którzy rozwiązują te kwestie oraz pomagają swoim klientom usprawnić procesy rekrutacji, rozwoju pracowników, angażowania pracowników oraz sukcesów pracowników.


GamEffective – narzędzie do wspierania zaangażowania pracowników i wydajności biznesowej firmy


GamEffective, firma powstała w Tel Aviv, Israel, posiada swoją siedzbę również w Charlotte w Północnej Karolinie w USA (www.gameffective.com).

/Analityka autorstwa Helen Poitevin i Melanie Lougee/

Dlaczego „świetni”:

Praktyki zarządzania osiągami pracowników długo skupiały się na tym, jak motywować pracowników, aby przyjmowali odpowiednie zachowania oraz uzyskiwali określone osiągnięcia w stosunku do celów przyjętych w korporacyjnej strategii. Dane osiągnięcia są wymierne dla wielu ról z KPI opartymi na różnych obszarach aktywności przedsiębiorstwa i i różnych wskaźnikach operacyjnych. Wiele rozwiązań grywalizacyjnych na rynku skupiło się na wprowadzeniu technik grywalizacyjnych do różnych procesów biznesowych, a w niektórych przypadkach po prostu na zagnieżdżeniu komponentów grywalizacyjnych w danej aplikacji biznesowej. Podejście GamEffective polega na zapewnieniu środowiska podobnego do gry w celu zmotywowania pracowników do poprawienia ich wyników względem wskaźników indywidualnych osiągnięć. Firma wykorzystuje zaawansowaną analitykę w celu adaptacji doświadczeń z gry do indywidualnych preferencji stylu gry i możliwościach efektywnościowych - wydajnościowych danej osoby. Taki model sprawdza się w wielu przypadkach, a w szczególności do gier skoncentrowanych na rozwoju, wdrażaniu do nowych zadań. Ten rodzaj gier wydajnościowych pokazuje pracownikom jak „im idzie” w porównaniu do ich indywidualnych standardów, a także proponuje im kolejną, pasującą do nich aktywność (często o zawartości microlearningowej) w celu pomocy w nabyciu nowych umiejętnosci, pozwalających na poprawę wyników ich pracy.
Obecna lista referencyjna GameEffective obejmuje takich klientów jak między innymi: Trane, PayPal, Microsoft, Hewlard Packard Enterprise i eBay.

Wyzwania:

GamEffective sprawdzi się w przypadku stanowisk, w których są jasne, ilościowe cele KPI oraz w których wielu pracowników przeprowadza bardzo podobną pracę. Przykłady takich stanowisk obejmują np.: call center, sprzedaż, zaplecza administracyjne czy przedstawicieli handlowych. Popularność tego rodzaju rozwiązania dopiero się kształtuje, a jego liczba wdrożeń jest jeszcze mała.

Kto powinien zwrócić uwagę na rozwiązanie GF:

Decydenci biznesowi i HR, obszary sprzedaży oraz szefowie innych zespołów z dużą liczbą pracowników wykonujących podobne role, gdzie ilościowe wyniki są podstawą oceny osiągnieć pracownika. Organizacje ponownie rozważające praktyki zarządzania osiągnięciami pracowników powinni ocenić, w jaki sposób rozwiązania GamEffective mogłyby pomóc w motywacji pracowników w celu poprawienia ich osiągnięć poprzez zapewnianie odpowiedniej informacji zwrotnej oraz wspierającego nauczania.Powrót do kategorii...

Choć od lat w firmach stosuje się czaty, fora i aplikacje do komunikowania się, dopiero kompleksowe...
czytaj więcej

...

Powszechne obecnie systemy rozwoju pracowników nie przystają do wyzwań rzeczywistości...
czytaj więcej

...

iPro i Cornerstone OnDemand podpisały umowę o partnerstwie, w ramach którego młoda polska...
czytaj więcej

...

BTEC to jeden z najbardziej prestiżowych na świecie systemów kwalifikacji zawodowych. Przynosi korzyści...
czytaj więcej