E-learning w firmie oczami uczestników Konferencji E-Learning Fusion
16 marca podczas Konferencji E-learning Fusion organizatorzy wydarzenia zaprosili uczestników do wzięcia udziału w sondażu, który miał na celu zebranie opinii słuchaczy na temat rozwiązań e-learningowych w organizacjach.


Sondaż został przeprowadzony za pomocą innowacyjnego narzędzia Learning Cathalytics ®, stworzonego przez firmę Pearson. Narzędzie to umożliwiło uczestnikom za pośrednictwem swojego telefonu, tabletu lub komputera udzielić odpowiedzi na zadawane pytania.

Jeszcze w tym roku planujemy przeprowadzenie szerszego badania dotyczącego wykorzystania nowoczesnych formuł nauczania w zakresie takich narzędzi jak: video-learning, e-learning, social learning, grywalizacja, etc., wśród średnich i dużych przedsiębiorstw. Chcielibyśmy zbadać ten temat zarówno do strony działalności wspierającej bezpośrednio rozwój biznesu, jak i od strony działalności skierowanej do wewnątrz organizacji, w zakresie m.in. szkoleń i rozwoju, czy też wspierania działalności poszczególnych obszarów aktywności firmy. Będziemy zaszczyceni móc zaprosić Państwa do tego badania.

Według badań prowadzonych w innych częściach Świata na temat e-learningu form nauczania i szkoleń, globalny rynek e-learningowy wzrósł w 2015 roku o około 9 proc. Co ciekawsze, wśród najdynamiczniej rozwijających się w tym zakresie krajów znalazła się Polska ze wzrostem ok 28 proc. W dalszym ciągu największymi nabywcami takich platform i usług na świecie są największe korporacje i przedsiębiorstwa – stanowią one 30 proc. udziałów w rynku.


W 2015 roku rynek e-learningu wzrósł o:

  1. Indie: 55%
  2. Chiny: 52%
  3. Malezja: 41%
  4. Rumunia: 38%
  5. Polska: 28%
  6. Czechy: 27%
  7. Brazylia: 26%
  8. Indonezja: 25%
  9. Columbia: 20%
  10. Ukraina: 20%
Źródło: https://elearningindustry.com/elearning-statistics-and-facts-for-2015


Rynek e-learningu czeka w ciągu najbliższych trzech lat szybki wzrost. Według raportu Docebo, do 2016 roku jego wartość osiągnie 51,5 mld dolarów, a jednym z najszybciej rozwijających się w tym segmencie obszarów jest Europa Wschodnia. Światowy rynek E-learningu osiągnął 35,6 miliarda dolarów w 2011 roku, a prognozy szacują wartość rynku w roku 2016 na 51,5 miliarda dolarów. Według raportu „E-Learning Market Trends & Forecast 2014 – 2016 Report”, średni wskaźnik wzrostu rynku e-learningu wynosi 7,6%, jednak są regiony, w których wzrost ten jest dużo wyższy i wynosi nawet 16,9 % w przypadku Europy Wschodniej.

W zestawieniu top trendów w e-learningu z 2016 roku możemy zidentyfikować takie formy jak: Mobile Learning,gamification, video-based training, competency-based learning czy big data.

Co nas czeka w najbliższym czasie? W jakim kierunku pójdzie, tak dynamicznie rozwijający się, rynek e-learningowy w Polsce? Być może wyniki naszego sondażu podpowiedzą Państwu kilka tropów. Tymczasem zapraszam Państwa do zapoznania się z wynikami naszego sondażu: http://elearning-fusion.pl/download/wyniki-badan.pdfPowrót do kategorii...

Gra o pracę

Grywalizacja to przeniesienie mechanizmów gier do realnych sytuacji. Dzięki temu łatwiej rozwiązać problemy...
czytaj więcej

...

Skuteczne case study w e-learningu

Case study to metoda stosowana od dawna w edukacji biznesowej. Jest również świetnym narzędziem w e-learningu...
czytaj więcej

...

8 razy tak! dla serious games

Serious games, czyli poważne gry to coś więcej niż czysta rozrywka. Ich celem jest zdobycie wiedzy, rozwinięcie umiejętności...
czytaj więcej